Krabice

  Dílky jsou nerezové, šroubky pozlacené a krabice bude dřevěná. Čekali jste snad něco jiného? 

  V podstatě jde jen o to, aby obal byl adekvátní obsahu. Jednoduchá elegantní dřevěná krabice se zlatým kováním a sametovou výstelkou. Neřekl bych, že je to nějaký přemrštěný cíl, ale než jsem se k němu dopracoval, absolvoval jsem několik bizarních zážitků, velmi podobných tomu, jako když jsem vykoupil všechny nerezové šroubky v republice
  Stručně řečeno, najít firmu která by mi vyrobila krabičky podle mých výkresů, se mi zatím najít nepovedlo. A tak nakonec jsem rezignoval a vzorky na focení vyrobil zase sám. Bočnice jsou z bukových lišt a dno a víko z vodovzdorné březové překližky. Logo je vypálené laserem. Celou krabici jsem namořil do barvy světlého dubu.
  Z technologických důvodu jsem musel vzorky trochu upravit. Původně měly mít rohy čepové spoje, ale místo toho jsem je slepil na ozub, protože jsem neměl potřebné frézy. Také kování není Schmale, ale jen co ebay dá.
  Sametová výstelka je tou nejdůležitější částí obalu. Základem je deska z MDF do které jsou vyfrézovány kapsy pro dílky. Tady bylo náročné hlavně kreslení a rozmístění součástek, výroba je už celkem jednoduchá. Na desku je pak nutné nalepit flok, který vytvoří sametový povrch. O tom ale příště.

 

2 prosince 2016

Tags: